کمک به ساختمان و هزینه های جاری حسینیه اصفهانیها در کربلا تحت اشراف آیت الله شیخ علی صافی اصفهانی         شماره کارت بانک ملی : 4470-7329-9973-6037

با حضور مسئولین ایرانی و عراقی صورت گرفت؛

آغاز به‌کار پروژه عمرانی ساخت حسینیه اصفهانی‌ها

نسل فردا / گروه استان: شهردار اصفهان در مراسم آغاز به‌کار پروژه عمرانی ساخت حسینیه اصفهانی‌ها در کربلا، ضمن تشکر و قدردانی از مدیران ارشد کشور عراق، حضور آیت الله صافی اصفهانی به عنوان تولیت این مکان مقدس را از امتیازهای خاص این مجموعه دانسته و آمادگی مجموعه شهرداری اصفهان را در خصوص مسائل عمرانی و مشاوره اعلام کردند. قدرت اله نوروزی ضمن اشاره به پیاده روی اربعین و حضور چشمگیر اصفهانی‌ها در این مراسم ویژه معنوی، ایجاد موکب‌های ویژه اسکان همشهریان عزیز را هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت، رضایت بخش توصیف کرده و خاطرنشان کردند که با ساخت این حسینیه که علاوه بر کاربری مذهبی و فرهنگی، به صورت زائر سرا نیز پیش بینی شده است، می‌تواند به عنوان یک نگین سبز در شهر کربلا بدرخشد. در ادامه سید اعلاء الموسوی ریاست سازمان اوقاف شیعیان عراق ضمن ابراز خرسندی از همکاری با مسئولین شهر اصفهان، آمادگی وزارتخانه اوقاف عراق را نسبت به تکمیل حسینیه اصفهانی‌ها در کربلا اعلام کردند. تفاهم نامه آغاز به‌کار پروژه عمرانی مذکور با حضور آیت الله صافی اصفهانی تولیت حسینیه اصفهانی‌ها در کربلا، حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، نوروزی شهردار اصفهان، سید اعلاء الموسوی ریاست سازمان اوقاف شیعیان عراق، سید جعفر الموسوی ریاست عتبه حسینی (تولیت حرم مطهر امام حسین (ع)) و چندی از مسئولین و خیرین بزرگوار استان اصفهان، به امضای طرفین رسید.
در ضمن مدیریت اجرایی و عمرانی پروژه مربوطه به عهده چهارده نفر از متخصصین و مهندسین مجرب استان اصفهان بوده که که توسط دکتر دشتی اصفهانی به عنوان مدیر عالی پروژه و مهندس صلح جویی به عنوان رئیس کمیته فنی، مدیریت می‌شود.

روزنامه نسل فردا / شماره 5787